HAZ 2024 – zgłoszenie do kuratorium oświaty

Zgłoszenie do kuratorium oświaty należy wypełnić z odpowiednim wyprzedzeniem względem terminu widocznego w kalendarzu HAZ.

Jeżeli zgłaszasz wypoczynek po raz pierwszy, napisz na adres [email protected] z prośbą o utworzenie konta w Bazie Wypoczynku. Po założeniu konta, dostaniesz e-mail z informacją o tym, w jaki sposób zalogować się do Bazy Wypoczynku na stronie wypoczynek.mein.gov.pl.

Ta i kolejne strony krok po kroku przeprowadzą Cię przez zgłoszenie wypoczynku do kuratorium.

Po wypełnieniu zgłoszenia, należy o tym fakcie zawiadomić mailowo Biuro Okręgu ([email protected]) i Koordynatora HAL/HAZ ([email protected]), którzy sprawdzą zgłoszenie i ew. zgłoszą uwagi. Po zaakceptowaniu zgłoszenia przez Okręg, zostanie ono wysłane do kuratorium w wersji elektronicznej.

Dokumenty:

 1. Wyjazdy, które jadą do ośrodków wypoczynkowych lub schronisk.

  wymagane dokumenty dodatkowe: opinia straży pożarnej o możliwości przeprowadzenia wypoczynku

 2. Wyjazdy, które jadą do szkół, internatów, szkolnych schronisk.

  wymagane dokumenty dodatkowe: brak

 3. Wyjazdy, które jadą do agroturystyk lub do okazjonalnie używanych do wypoczynku (typu chaty studenckie lub bazy harcerskie).

  wymagane dokumenty dodatkowe: opinia straży pożarnej o możliwości przeprowadzenia wypoczynku oraz szkic poszczególnych pomieszczeń przeznaczonych do noclegów, stołówki, pomieszczeń do zajęć i sanitariatów

 4. Wyjazdy wędrowne.

  wymagane dokumenty dodatkowe: mapa z zaznaczoną trasą wędrówki, adresami i terminami noclegów.

 5. Wyjazdy zagraniczne (stałe i wędrowne).

  wymagane dokumenty dodatkowe: mapa z zaznaczonymi miejscami noclegów, polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia

ZGŁASZAM