Rozliczanie dokumentów finansowych za rok 2018!

Drodzy ZiHeRowicze!

Jeśli należysz do zacnego grona osób, które rozliczyły i zamknęły już ZiHeR za 2018 rok, nie musisz czytać poniższej wiadomości. Przyjmij za to wyrazy szacunku.
Informujemy, że we wtorek 15 stycznia wszystkie książki zostaną wstępnie zamknięte, czyli nie będziecie mieć możliwości wprowadzania, usuwania ani edytowania pozycji w ZiHeRze. Jeśli zatem komuś umknął termin wpisywania ewentualnych dodatkowych dokumentów (termin minął wczoraj), taki ktoś ma w ciągu najbliższych kilku dni szansę nadrobić to niedociągnięcie. Od 15 stycznia poprawki będzie można wprowadzać jedynie w Okręgu.
Zwróciliście pewnie uwagę na słowo „wstępnie” – oznacza ono tyle, że Okręg będzie miał jeszcze możliwość edycji książek w określonych przypadkach:
– Kiedy książka trafiła do Okręgu, ale do tej pory nie została sprawdzona, a po sprawdzeniu będą potrzebne poprawki elektroniczne (zmiana kolumny, zmiana numeru dokumentu itp.). Takie poprawki będą możliwe do wprowadzenia do 3 lutegoi taki jest też ostateczny termin wprowadzenia poprawek papierowych.
– Kiedy minie termin 3 lutego, a w książce elektronicznej będą figurować dokumenty niedostarczone do Okręgu. W takim wypadku Okręg może usunąć dane pozycje z książki elektronicznej.
Do 10 lutego powinniście otrzymać informację o ostatecznym rozliczeniu książki finansowej, tego dnia ZiHeR ma zostać ostatecznie zamknięty.
Pozwolę sobie przy okazji przypomnieć, że dopóki nie zostaną zamknięte wszystkie książki nie jest możliwe wprowadzanie jakichkolwiek pozycji na rok 2019 – to nie błąd systemu 🙂
W razie pytań, wątpliwości i problemów, jak zawsze – jesteśmy do Waszej dyspozycji.