ODWOŁANY // Kurs kierowników (marzec 2020)

„Obóz jest podstawową rzeczą w prowadzeniu drużyny. Ale obóz musi być pełen pracowitości, a nie szkołą bezcelowego leniuchowania”.

Druhny i druhowie!

Dla mnie, jako instruktorki, możliwość zorganizowania obozu, kolonii czy zimowiska była i jest najważniejszą służbą w mojej pracy harcerskiej, a także ogromną przygodą i radością. Chcę umożliwić naszym harcerkom i harcerzom spędzenie niesamowitych chwil w gronie przyjaciół, gdzie na łonie natury kształtują swój charakter. Wszystko w rękach komendantów wyjazdów i wychowawców! Liczymy na Was!

By zostać komendantką/komendantem wyjazdu należy być czynnym instruktorem w stopniu podharcmistrzowskim lub mieć ukończony kurs kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży oraz posiadać 3-letni staż wychowawczy.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie kierowników organizowanym przez Okręg Mazowiecki ZHR?

• nigdy nie wiesz czy po odejściu z ZHR nie zajdzie potrzeba byś został/a kierownikiem wyjazdu, a dzięki nam będziesz miał/a możliwość wzięcia udziału w darmowym kursie, po którym nabędziesz uprawnienia państwowe,
  • dowiesz się o wymaganiach okręgowych podczas organizacji wyjazdu i wszelkich kwestiach technicznych,
  • wymienisz się doświadczeniem z innymi kursantami, poznasz ciekawych prowadzących z fajnymi pomysłami na warsztaty,
  • przypomnisz sobie zasady pierwszej pomocy,
  • poznasz różne pomysły na prowadzenie obozów, koloni i zimowisk.

By zostać kierownikiem i otrzymać odpowiednie uprawnienia po kursie należy:

• uczestniczyć w zajęciach kursowych,
  • zaliczyć egzamin pisemny na koniec kursu,
  • mieć 18 lat i wykształcenie co najmniej średnie,
  • mieć trzyletni staż wychowawczy,
  • nie być karanym za umyślne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu na szkodę małoletniego, przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletniego.

TERMIN: 28-29 marca 2020 roku (sobota: 9:00-18:30; niedziela: 9:00-12.30)

Nie ma możliwości podejścia do egzaminu nie uczestnicząc we wszystkich zajęciach.

MIEJSCE: Siedziba Okręgu Mazowieckiego ZHR, ul. Ursynowska 36/38 m. 3, Warszawa.

OBIAD: Zapewniamy w sobotę wegański obiad oraz przekąski i gorącą herbatę przez cały weekend.

ZAKRES TEMATÓW: planowanie pracy wychowawczej, organizacja pracy kierownika, prowadzenie dokumentacji wypoczynku, organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników, kurs pierwszej pomocy.

Prosimy o uzupełnienie formularza do dnia 9.03.2020 r. Formularz znajdziecie tutaj.
W razie pytań i wątpliwości proszę pisać: gocha.rogowska@gmail.com

UWAGA! Kurs jest organizowany w ramach wymagań MEN dlatego zachęcamy do uczestnictwa w kursach podharcmistrzowskich  w celu zaspokojenia wszystkich wychowawczych rozterek.

Zapraszamy zainteresowane harcerki starsze, instruktorki, harcerzy starszych, instruktorów, zwłaszcza kadry tegorocznych obozów, do uczestnictwa w konkretnych zajęciach.

By potwierdzić swoje uczestnictwo bądź dopytać o konkretne zajęcia i ich zakres wystarczy wysłać e-maila na powyższy adres!

Czuwaj!
hm. Gocha Rogowska HR.

UWAGA! Zastrzegamy sobie minimalną liczbę kursantów. Jeżeli zgłosi się mniej niż 5 kurs zostanie odwołany!