Kurs kierowników – kwiecień 2019

„Obóz jest podstawową rzeczą w prowadzeniu drużyny. Ale obóz musi być pełen pracowitości, a nie szkołą bezcelowego leniuchowania".

Druhny i druhowie!

Dla mnie, jako instruktorki, możliwość zorganizowania obozu czy koloni była i jest najważniejszą służbą w mojej pracy harcerskiej, a także ogromną przygodą i radością. Chcę umożliwić naszym harcerkom i harcerzom spędzenie niesamowitych chwil w gronie przyjaciół, gdzie na łonie natury kształtują swój charakter. Wszystko w rękach komendantów wyjazdów i wychowawców! Liczymy na Was!

By zostać komendantką/komendantem wyjazdu należy być czynnym instruktorem w stopniu podharcmistrzowskim lub mieć ukończony kurs kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dlaczego warto wziąć udział w kursie kierowników organizowanym przez Okręg Mazowiecki ZHR?

• nigdy nie wiesz czy po odejściu z ZHR nie zajdzie potrzeba byś został/a kierownikiem wyjazdu, a dzięki nam będziesz miał/a możliwość wzięcia udziału w darmowym kursie, po którym nabędziesz uprawnień państwowych,
  • dowiesz się o wymaganiach okręgowych podczas organizacji wyjazdu i wszelkich kwestiach technicznych,
  • wymienisz się doświadczeniem z innymi kursantami, poznasz ciekawych prowadzących z fajnymi pomysłami na warsztaty,
  • przypomnisz sobie zasady pierwszej pomocy,
  • poznasz różne pomysły na prowadzenie obozów, koloni i zimowisk.

By zostać kierownikiem i otrzymać odpowiednie uprawnienia po kursie należy:

• uczestniczyć w zajęciach kursowych,
  • zaliczyć egzamin pisemny na koniec kursu,
  • mieć 18 lat i wykształcenie co najmniej średnie,
  • mieć trzyletni staż wychowawczy,
  • nie być karanym za umyślne przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu na szkodę małoletniego, przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę małoletniego.

TERMIN: 13 kwietnia 2019 (sobota) między godziną 9.00 a 17.00 oraz 14 kwietnia (niedziela) między godziną 9.00 a 13.00.

MIEJSCE: Siedziba Okręgu Mazowieckiego ZHR, ul. Ursynowska 36/38 m.3; Warszawa.

ZAKRES TEMATÓW: planowanie pracy wychowawczej, organizacja pracy kierownika, prowadzenie dokumentacji wypoczynku, organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży, bezpieczeństwo życia i zdrowia uczestników, kurs pierwszej pomocy.

Prosimy o uzupełnienie Formularza Zgłoszenia do dnia 31.03.2019 r. Formularz znajdziecie poniżej.
W razie pytań i wątpliwości proszę pisać: gocha.rogowska@gmail.com

Czuwaj!
hm. Gocha Rogowska HR.