Zatwierdzenie merytoryczne HAL 2021

Jeżeli organizujesz lub bierzesz udział w obozie lub kolonii, pamiętaj, że cały wyjazd musi zostać zatwierdzony merytorycznie w chorągwiach lub namiestnictwie! Jeżeli jadą jednostki z więcej niż jednej chorągwi, konieczne jest zebranie kilku zatwierdzeń merytorycznych. Co zrobić, aby uzyskać zatwierdzenie?

• Uzupełnij zakładkę Informacje o zgrupowaniu w raporcie przedoobozowym udostępnionym Ci wraz z folderem na Dysku Google. Nie zapomnij o odpowiednim podziale zadań i akcjach całego wyjazdu.
    • Każda jednostka musi napisać i zatwierdzić u hufcowego/hufcowej plan pracy jednostki. Po jego zatwierdzeniu, hufcowy/hufcowa oznacza to w raporcie przedobozowym. Zadaniem komendanta jest zebranie wszystkich planów pracy i wgranie ich do odpowiedniego folderu na Dysku Google.
    • Kiedy uzupełnisz informacje o zgrupowaniu i wgrasz zatwierdzone plany pracy jednostek z danej chorągwi lub namiestnictwa, możesz zgłosić gotowość do zatwierdzenia w danej jednostce. Robisz to, poprzez wysłanie informacji na odpowiedni adres e-mail (WAŻNE! Jeżeli zbierzesz wszystkie plany pracy z jednej chorągwi lub namiestnictwa, nie musisz czekać na pozostałe! Nie zwlekaj i zgłoś gotowość jak najszybciej!)

Mejla wyślij do komend chorągwi, z których jednostki biorą udział w Twoim wyjeździe:

• Jeżeli sprawdzający/sprawdzająca będzie mieć jakieś uwagi, rady lub przemyślenia, skontaktuje się z Tobą. To też idealna okazja aby zadać nurtujące Cię pytania. Pamiętaj, że są to doświadczone instruktorki i doświadczeni instruktorzy, którzy mogą podpowiedzieć Ci, jak uniknąć potencjalnych konfliktów czy trudnych sytuacji.
    • Ciesz się zatwierdzeniem merytorycznym! Jeżeli uzyskasz zatwierdzenie organizacyjne, nie pozostaje Ci nic więcej, jak szykować się do obozu/kolonii! Udanego wyjazdu!

PAMIĘTAJ! Zatwierdzenie merytoryczne w Chorągwiach należy uzyskać nie później niż 21 dni przed rozpoczęciem wyjazdu. Należy zgłosić się ze stosownym wyprzedzeniem i zakładać ok. 7 dni na sprawdzanie i zatwierdzanie merytoryczne po stronie chorągwi, dlatego termin zgłoszenia upływa 28 dni przed rozpoczęciem wyjazdu.

Powyższe zasady nie dotyczą półkolonii i biwaków (wyjazdów trwających co najwyżej 5 dni) – w ich przypadku wystarczy zatwierdzenie planów pracy przez hufcowych.

Wyjazdy zagraniczne

Dodatkowo, w przypadku wyjazdów zagranicznych, należy przesłać do Komisarza Zagranicznego ZHR, hm. Kasi Bieroń (komisarz@zhr.pl):

• Zatwierdzony przez hufcowego/ą plan pracy (z trasą, programem, danymi obozu i komendanta, terminem i namiary kontaktowe do komendanta działającymi podczas wyjazdu)
  • Informację (najlepiej w planie), czy wyjazd obejmuje spotkania ze skautami, harcerzami (z kim, kiedy, co będą robić – czy potrzebne jakieś skomunikowanie)
  • Kopię polisy ubezpieczeniowej obejmującej dany kraj lub informację, że wystarczająca jest polisa ZHR

Komisarz Zagraniczny w przeciągu 14 dni może przesłać ew. uwagi lub sugestie. Zaopiniowanie planu przez komisarza jest niezbędnym elementem zatwierdzenia wyjazdu zagranicznego.