Zatwierdzenie merytoryczne HAL 2020

Drogie Komendantki, Drodzy Komendanci,

w tym roku, żeby zatwierdzić merytorycznie obóz w Mazowieckiej Chorągwi Harcerek, Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy, Północno-Wschodnim Namiestnictwie Harcerek lub Północno-Wschodniej Chorągwi Harcerzy:

1. Zbierz zatwierdzone przez hufcowych plany pracy drużyn i zapisz je na udostępnionym przez okręg Dysku Google obozu w folderze „Plany pracy”. Dodatkowo, w przypadku wyjazdów zagranicznych prześlij zatwierdzony przez hufcowego/ą plan pracy do Komisarza Zagranicznego ZHR, hm. Kasi Bieroń (komisarz@zhr.pl), która w przeciągu 14 dni może przesłać ew. uwagi lub sugestie.

2. Uzupełnij w „Raporcie przedobozowym” na Dysku Google obozu w zakładce „Informacje o zgrupowaniu”:
    1. Dane obozu
      1. Spis drużyn uczestniczących w wyjeździe wraz z wychowawcami
      2. Kontakt do komendanta i kwatermistrza
      3. Dokładny adres obozu
      4. Daty wyjazdu
    2. Podział obowiązków w kadrze zgrupowania (nie dotyczy wyjazdów samodzielnych drużyn)
    3. Kratkę z imprezami wspólnymi, zaplanowanymi wyjściami drużyn (nie dotyczy wyjazdów samodzielnych drużyn)
    4. W przypadku kolonii zuchowych: jeśli komendant zdecydował się na obrzędowość zgrupowania, to również opis tej obrzędowości, elementy wspólne

3. Kiedy raport przedobozowy i plany pracy są wgrane na dysk – daj nam znać mailowo, że możemy wejść na dysk i sprawdzić Waszą dokumentację. Mejla wyślij do komend chorągwi, z których masz jednostki*:

1. Mazowiecka Chorągiew Harcerek: referentki.maz@zhr.pl
    2. Mazowiecka Chorągiew Harcerzy:
      1. zuchy.maz@zhr.pl – dla kolonii zuchowych
      2. harcerze.maz@zhr.pl – w przypadku obozów harcerskich
      3. wedroreferat.maz@zhr.pl – w przypadku obozów wędrowników
    3. Północno-Wschodnie Namiestnictwo Harcerek: komendantka.pw@zhr.pl
    4. Północno-Wschodnia Chorągiew Harcerzy: komendant.pw@zhr.pl

*nie dotyczy półkolonii i biwaków (do 5 dni)

OSTATECZNE  ZATWIERDZANIE MERYTORYCZNE

W związku ze zmianami form wyjazdów wprowadziliśmy modyfikacje w zasadach zatwierdzania merytorycznego wyjazdów. Wszystkie wyjazdy muszą być zatwierdzone najpóźniej 21 dni przed, polecamy robić to w miarę możliwości wcześniej 🙂

Jednostka zatwierdzająca Ostateczny termin
Półkolonie, biwaki (do 5 dni) Hufiec 21 dni przed wyjazdem
Obozy stałe, obozy wędrowne, kolonie Chorągiew 21 dni przed wyjazdem

Powodzenia!
Zespoły zatwierdzania HAL
chorągwi Okręgu Mazowieckiego ZHR

PS. W przypadku obozów zagranicznych, do 30 dni po zakończeniu wyjazdu należy przesłać do Komisarza Zagranicznego ZHR raport z przebiegu wyjazdu.