HAZ 2021 – Zatwierdzanie merytoryczne

Jeżeli organizujesz lub bierzesz udział w zimowisku, pamiętaj, że cały wyjazd musi zostać zatwierdzony merytorycznie w chorągwiach lub namiestnictwie! Jeżeli jadą jednostki z więcej niż jednej chorągwi, konieczne jest zebranie kilku zatwierdzeń merytorycznych. Co zrobić, aby uzyskać zatwierdzenie?

• Uzupełnij zakładkę Informacje o zgrupowaniu w raporcie przedoobozowym udostępnionym Ci wraz z folderem na Dysku Google. Nie zapomnij o odpowiednim podziale zadań i akcjach całego zimowiska.
  • Każda jednostka musi napisać i zatwierdzić u hufcowego/hufcowej plan pracy jednostki. Po jego zatwierdzeniu, hufcowy/hufcowa oznacza to w raporcie przedobozowym. Zadaniem komendanta jest zebranie wszystkich planów pracy i wgranie ich do odpowiedniego folderu na Dysku Google.
  • Kiedy uzupełnisz informacje o zgrupowaniu i wgrasz zatwierdzone plany pracy jednostek z danej chorągwi lub namiestnictwa, możesz zgłosić gotowość do zatwierdzenia w danej jednostce. Robisz to, poprzez wysłanie informacji na odpowiedni adres e-mail (WAŻNE! Jeżeli zbierzesz wszystkie plany pracy z jednej chorągwi lub namiestnictwa, nie musisz czekać na pozostałe! Nie zwlekaj i zgłoś gotowość jak najszybciej!)

Mejla wyślij do komend chorągwi, z których jednostki biorą udział w Twoim wyjeździe:

• Jeżeli sprawdzający/sprawdzająca będzie mieć jakieś uwagi, rady lub przemyślenia, skontaktuje się z Tobą. To też idealna okazja aby zadać nurtujące Cię pytania. Pamiętaj, że są to doświadczone instruktorki i doświadczeni instruktorzy, którzy mogą podpowiedzieć Ci, jak uniknąć potencjalnych konfliktów czy trudnych sytuacji.
  • Ciesz się zatwierdzeniem merytorycznym! Jeżeli uzyskasz zatwierdzenie organizacyjne, nie pozostaje Ci nic więcej, jak szykować się do zimowiska! Udanego wyjazdu!

PAMIĘTAJ! Zatwierdzenie merytoryczne w Chorągwiach należy uzyskać nie później niż 4 grudnia / 21 grudnia (wyjazdy w zimowej przerwie świątecznej/wyjazdy w czasie ferii zimowych). Należy zgłosić się ze stosownym wyprzedzeniem i zakładać co najmniej 7 dni na sprawdzanie i zatwierdzanie merytoryczne po stronie chorągwi, dlatego termin zgłoszenia upływa odpowiednio 23 listopada / 14 grudnia).

Powyższe zasady nie dotyczą półkolonii i biwaków (wyjazdów trwających co najwyżej 5 dni) – w ich przypadku wystarczy zatwierdzenie planów pracy przez hufcowych.