Terminarz HAZ 2018

Poniżej znajdziecie terminarz HAZ 2018, który został przygotowany przez Zarząd Okręgu.

PRZYGOTOWANIA

do 31 października 2017 r. Zgłoszenie biwaków zimowych i zimowisk do Okręgu za pomocą formularza (który znajdziecie tutaj).
Za pomocą formularza zgłaszamy biwak zimowy i zimowisko wstępnie, podając dane, które potrzebne są nam do wniosku dotacyjnego.Gdy będzie się coś zmieniało (miejsce, liczba osób), należy poinformować o tym Okręg przesyłając maila na mazowsze@zhr.pl
16 października – 16 listopada 2017 r. Zakładanie kont zimowiskowych. Żeby uzyskać dostęp do konta, należy skontaktować się z Hanią Szumilas finanse.mazowsze@zhr.pl
31 dni przed rozpoczęciem biwaku/zimowiska, jednak nie później niż 4 grudnia 2017 r. Zgłaszanie biwaków zimowych i zimowisk do Kuratorium Oświaty

(w formie elektronicznej na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl)

Z Biura Okręgu bierzmy dane do logowania. Po wypełnieniu formularza zapisujemy go w wersji roboczej, dając o tym znać na maila mazowsze@zhr.pl (Łukasz sprawdzi wszystkie dane i zatwierdzi, jeśli niczego nie będzie brakowało).

do 3 grudnia 2017 r. Zatwierdzenia merytoryczne w Chorągwiach – terminy zatwierdzeń będą podane z odpowiednim wyprzedzeniem
27 listopada – 10 grudnia 2017 r. Zatwierdzanie finansowo-organizacyjne w Okręgu i Obwodach

HARCERSKA AKCJA ZIMOWA 2018

15-28 stycznia  2018 r. Ferie Zimowe – Mazowsze
22 stycznia – 4 lutego 2018 r. Ferie Zimowe – Podlasie

ROZLICZENIE

do 14 dni od dnia zakończenia zimowiska, ale nie później niż 19 lutego 2018 r. Składanie dokumentacji:

składamy dokumentację zimowiska, umawiając się na konkretny termin mailowo haz.mazowsze@gmail.com (jeśli podlegamy pod Pragę lub Ursynów – dogadujemy się z nimi)
uzupełniamy plik organizacyjny (lista uczestników, lista kadry)

uzupełnioną książkę finansowo/bankową, listę odpłatności oraz listę zwrotów finansową, listę uczestników, listę odpłatności i listę kadry.

do 28 lutego 2018 r. Zamykanie kont bankowych – do tego dnia można wydatkować lub wypłacić pieniądze z konta.
do 31 marca 2018 r. Rozliczanie zimowiska – saldo poniżej 10% i naniesione wszystkie poprawki (warunek zwrotu tzw. „2%”),
do 13 kwietnia 2018 r. Ostateczne rozliczenie zimowisk