Plac Defilad – ty też możesz decydować!

Warszawskie organizacje harcerskie zostały poproszone o zaproszenie harcerek i harcerzy do udziału w konsultacjach dot. zagospodarowania pl. Defilad. Dlatego jeśli możecie poświęcić tej sprawie kilka chwil, to sprawdźcie informacje poniżej.

O konsultacjach placu Defilad

Jaki plac Defilad?

Na placu Defilad powstaną budynki Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatru TR Warszawa. To sprawi, że plac się zmieni. Poznaj pięć projektów konkursowych na plac w nowej odsłonie. Powiedz, co o nich myślisz. Twoje uwagi wpłyną na to, jaki w przyszłości będzie ten plac.

Wszystkie osoby zainteresowane przyszłością placu mogą wziąć udział w konsultacjach wybranych projektów: warsztatach konsultacyjnych dla dorosłych oraz dla młodzieży, giełdzie projektów, konsultacjach na wystawie pokonkursowej oraz konsultacjach on-line.

Konsultacje trwają od 6 do 29 listopada

Więcej informacji na stronie: www.konsultacje.um.warszawa.pl

O warsztacie konsultacyjnym dla młodzieży

18.11.2017 r., godz. 16.00-18.00, Sala Kisielewskiego, Pałac Kultury i Nauki

Interesujesz się miastem? Chcesz stworzyć wielki plakat o nowym placu w Warszawie? Grupa młodzieży oraz rysowniczka Magda Arażny wspólnie opowiedzą za pomocą dużej “wizualnej notatki” (tzw. graphic recording) o swoich pomysłach na plac. Każda osoba uczestnicząca w spotkaniu dostanie egzemplarz zaprojektowanego plakatu.

W centrum Warszawy powstanie niedługo nowy plac. Czy będzie to miejsce przyjazne młodzieży? Miejsce, w którym będziesz mieć ochotę spotkać się ze znajomymi i przyjść w weekend na fajne wydarzenie? Zapraszamy młodych ludzi, żeby przyjrzeli się propozycjom na to miejsce i sprawdzili, czy uwzględniają one ich potrzeby i oczekiwania.
Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, żeby wziąć udział w spotkaniu. Liczy się chęć wspólnego działania. Zapraszamy młodzież z gimnazjum i liceum.

Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy, młodzież gimnazjalna i licealna.