HAL 2018 – Terminarz

Druhny, Druhowie, Przyjaciele,

Mimo panującego, w dniu dzisiejszym, mrozu, mamy piękne błękitne niebo, a słońce miło dogrzewa nam policzki. To chyba najlepszy znak, że czas na publikację TERMINARZA Harcerskiej Akcji Letniej 2018! Pod terminarzem znajdziecie Komentarz Przewodniczącego Okręgu do Terminarza HAL 2018 – czyli co, kiedy, dlaczego i co się zmieniło!

Terminarz Harcerskiej Akcji Letniej 2018

Etap przygotowań

do 31 marcazgłaszanie wyjazdu do Okręgu
do 22 kwietniaZgłoszenie miejsca przeznaczonego do kąpieli
do 27 majaZgłoszenie do Kuratorium Oświaty
do 31 maja Zatwierdzenie merytoryczne w Choragwiach *
do 7 czerwcaZatwierdzenie finansowo-organizacyjne w Okręgu/Obwodzie *

Harcerska Akcja Letnia 2018

od 24 czerwca do 31 sierpniaFerie letnie (wakacje)

Etap rozliczeń

do 14 dni od zakończenia wyjazduZłożenie dokumentacji **
do 25 wrześniaZamknięcie konta bankowego
do 14 październikaWydatkowanie środków i wstępna kontrola salda ***
do 20 listopadaWstępne rozliczenie ****
do 4 grudniaOstateczne rozliczenie *****

* Obozy rozpoczynające się w sierpniu mogą ustalić indywidualny termin poprzez zgłoszenie takiej chęci do koordynatora HAL do 20 maja 2018.
** Dokumentację należy złożyć na ręce osoby sprawdzającej, zalecamy umówić się na spotkanie, wtedy duża część poprawek może być naniesiona od ręki.
*** Jeżeli saldo w tym dniu przekracza 10% sumy wpłat uczestników, nadwyżkę należy zwrócić rodzicom.
**** Wyjazdy, które do tego dnia naniosą wszystkie poprawki, mogą odebrać 2/7 kosztów administracyjnych (tzw. 2%).
***** Wszystkie poprawki naniesione, saldo wyzerowane, raport poobozowy podpisany itd.

Komentarz Przewodniczącego Okręgu do Terminarza HAL 2018