63 Działania na 63 dni Powstania (Projekt zakończony)

Inicjatywa zakończona

„63 działania na 63 dni Powstania” to jeden z projektów społecznych towarzyszących obchodom 70. Rocznicy Powstania Warszawskiego. Hasło nawiązuje do 63 dni Powstania Warszawskiego i zaprasza mieszkańców Warszawy do wspólnego działania na rzecz swojego miasta, zaangażowanie się w ulepszenie czy poprawę funkcjonowania lokalnej społeczności i miejscowej infrastruktury.

Głównym celem projektu jest aktywizacja warszawiaków, wsparcie kreatywnych form działania na rzecz najbliższego otoczenia i wspólnot lokalnych, pomoc w realizacji działań oddolnych, włączenie mieszkańców miasta w budowanie społecznego i innowacyjnego wizerunku miasta oraz zaznajomienie z możliwościami, jakie daje mechanizm inicjatywy lokalnej.

Działania podejmowane w ramach projektu postrzegamy jako formę patriotyzmu lokalnego na miarę naszych czasów.

W ramach otwartego konkursu ofert na operatora działań została wyłoniona wspólna oferta Okręgu Mazowieckiego Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej i Stowarzyszenia Harcerskiego, które opracują i udostępnią warszawiakom system grantowy umożliwiający realizację niewielkich inicjatyw skierowanych do najbliższego otoczenia, i wsparcie ich finansowo ze środków publicznych.

Jak otrzymać dotację?

1.         Musicie mieć pomysł. Czy to będzie postawienie ławki na osiedlu, czy zorganizowanie podwórkowego pokazu filmów, czy cokolwiek innego – zależy tylko od Was! Ważne, żeby działanie było skierowane do Waszego otoczenia, czyli np. osiedla, podwórka, bloku. Maksymalna dotacja, jaką możecie dostać to 1500 zł, a działanie musi być zrealizowane w okresie od 1 sierpnia do 2 października 2014 r.

2.         Wypełnijcie i wyślijcie formularz zgłoszeniowy. Jeśli macie pytania, wątpliwości – skontaktujcie się z doradcą (formularz i kontakty na stronie operatora).

3.         Czekajcie na decyzję komisji!

Jeśli Wasz pomysł otrzyma dotację, podpisujemy z Wami umowę, a następnie realizujecie i rozliczacie działanie. Szczegółowe informacje, zasady i wszystkie dokumenty do pobrania tutaj:

LOGO_biale_finansowanie